Nie sprzątasz, przeklinasz i chodzisz późno spać? Sprawdź, co to znaczy!

Założę się, że większość z nas postrzega osobę inteligentną jako uporządkowaną oraz zorganizowaną, ale poniższy artykuł może nas zaskoczyć. Okazuje się, że jest pewne powiązanie między bałaganiarzami, a ich poziomem ilorazu inteligencji. Podobnie jest z osobami, które chodzą późno spać lub często używają wulgaryzmów. Jeżeli chcecie zobaczyć jaki to ma związek z wysokością IQ to czytajcie dalej!

Jakiś czas temu naukowcy przeprowadzili wiele badań, które wykazały pewne zależności między poziomem ilorazu inteligencji, a osobami niesprzątającymi, przeklinającymi i chodzącymi późno spać. Wyniki były naprawdę zaskakujące, ponieważ okazuje się, że jeżeli dużo przeklinasz i twój zasób słownictwa jest bogaty w wulgaryzmy to jesteś inteligentny. Brzmi to trochę jak paradoks, ponieważ człowieka inteligentnego postrzegamy zwykle jako poukładanego, zorganizowanego, lubiącego porządek i nie używającego wulgaryzmów. Jednak jest zupełnie odwrotnie. Mianowicie badania wykazały, że osoby, które znały wiele przekleństw miały zaskakująco wysoki iloraz inteligencji. Ponadto wykazały się one większymi zdolnościami analitycznymi oraz lepszym zasobem słownictwa. Zaskakujące, prawda? Inteligentni ludzie nie tylko znają wiele przekleństw, ale też wiedzą kiedy nie należy ich używać i w jakiej sytuacji trzeba zamilknąć.

Podobne badania przeprowadzono na osobach, które chodzą spać późnymi porami. I okazało się, że one także mają wysoki poziom IQ.

Natomiast najbardziej zaskoczyło mnie powiązanie między osobami, które niezbyt często sprzątają w mieszkaniu, a ich poziomem inteligencji. Mianowicie bałaganiarze również mogą pochwalić się wysokim IQ. Naukowcy nie potrafią do końca wyjaśnić tej zależności, ale wszystko jest udowodnione badaniami.

Istnieje teza, że osoby, które mają nieporządek w pokoju oraz na biurku mogą być bardziej kreatywne i to właśnie bałagan sprawia, że mają bardziej elastyczny umysł. Wiąże się to z większym poziomem inteligencji. Ponadto naukowcy udowodnili, że z wiekiem zwiększa się nasze zamiłowanie do porządku. Jeżeli będąc nastolatkami bałagan na biurku nam nie przeszkadzał to bardzo możliwe, że w późniejszych latach będziemy potrzebować porządku, aby skupić się na efektywnej pracy.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy