10 pokarmów, których należy unikać, jeśli chcesz mieć płaski brzuch

Wszyscy chcemy mieć płaski brzuch, ale czy wiecie, że tłuszcz znajdujący się w tych okolicach jest najtrudniejszy do zgubienia? Ćwiczysz, starasz się zdrowo odżywiać, ale nie widzisz widocznych wyników w lustrze. Uporczywy tłuszcz z brzucha wciąż tam jest i wygląda na to, że nie zamierza nigdzie iść. Jeśli brzmi to znajomo, to koniecznie przeczytaj ten artykuł mówiący o produktach spożywczych, które powinieneś wyeliminować ze swojej diety, aby cieszyć się płaskim brzuchem!

1. Pożegnaj się z fast foodami

Nie jest tajemnicą, że fast food'y zawierają zbyt wiele kalorii, które mogą powodować różne problemy zdrowotne, ale jeśli to nie jest wystarczająco przekonujące, abyś zrezygnował z tego jedzenia, pamiętaj, że to zdecydowanie odpowiada za tłuszcz znajdujący się w okolicach brzucha.

2. Przyjmij dietę niskosodową

Pamiętaj: cukier i sól powinny być ograniczone do niewielkich ilości, zwłaszcza jeśli masz wysokie ciśnienie krwi. Żywność o wysokiej zawartości sodu jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia, ale również zatrzymuje płyny, które skutecznie zapobiegają utracie tłuszczu z brzucha.

3. Nie kupuj gumy do żucia

Kiedy żujesz gumę, twój mózg i żołądek otrzymują sygnały, które przygotowują je na nadchodzący posiłek. Dodatkowo, guma wywołuje nadprodukcję kwasu żołądkowego, w wyniku czego czujesz się głodny.

4. Unikaj napojów alkoholowych

Niektóre napoje alkoholowe są bogate w kalorie, ale kalorie nie są tutaj głównym czynnikiem. Spożywanie alkoholu zwiększa apetyt i dezorientuje część mózgu odpowiedzialną za uczucie sytości. Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś najedzony, kiedy pijesz butelkę piwa, zwykle towarzyszy temu przekąska, prawda?

5. Zrezygnuj z napojów bezalkoholowych

Słyszymy to cały czas, ale wciąż trudno jest zrezygnować z tego nawyku. Ale jeśli naprawdę chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha, powinieneś przestać pić napoje bezalkoholowe. Nawet te niskokaloryczne napoje spowalniają metabolizm i powodują odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha.

6. Powiedz „Nie” frytkom

Jeśli kochasz to jedzenie, powinieneś jak najszybciej z niego zrezygnować. Smażone ziemniaki, podobnie jak inne smażone potrawy, działają jak gąbka, która pochłania nasycone tłuszcze. Wierzcie lub nie, ale tłuszcze nasycone mogą w rzeczywistości wpływać na funkcjonowanie mózgu, tak że nie może jasno myśleć o tym, jaką wagę w tej chwili zyskujecie. Dzięki temu możesz zjeść naprawdę wiele frytek, nie zauważając tego.

7. Zapomnij o majonezie

Jeśli jesteś fanem majonezu i sałatek na bazie majonezu, powinieneś wiedzieć, że zawiera on co najmniej 80% tłuszczu. Najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie majonezu jogurtem naturalnym lub hummusem.

8. Nie jedz produktów, które powodują wzdęcia.

Nawet najbardziej chude osoby mogą mieć raczej widoczne zarysy brzucha z powodu pokarmów, które wywołują gazy jelitowe lub rozstrój żołądka. Jeśli jest to dla Ciebie problem, po prostu unikaj takich pokarmów i pomyśl o dobrej rutynie treningowej, która przyspieszy trawienie.

9. Nigdy więcej lodów

To jest dość oczywiste, prawda? Żywność bogata w cukier nieuchronnie zamienia się w tłuszcz brzuszny, który jest najbardziej szkodliwym tłuszczem w organizmie.

10. Nie spożywaj produktów kwalifikujących się do „bezcukrowych”

Żywność zawierająca substytuty cukru, takie jak na przykład polialkohole, jest skuteczna tylko dla osób chorych na cukrzycę. Te bezcukrowe produkty nadal wpływają na tłuszcz w okolicach brzucha.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy