5 potraw, których należy unikać, jeśli chcesz schudnąć

Dbając o naszą figurę, myślimy o owocach jako o niskokalorycznej i zdrowej żywności. Często jemy je jako przekąskę, czy nawet zamiast kolacji. Jednak okazuje się, że nie wszystkie owoce powinniśmy spożywać, będąc na diecie. Wiele z nich zawiera zbyt dużo cukru - prawie tyle, co czekolada. Aby rozwiać wasze wątpliwości, przedstawiam listę owoców, jakich należy unikać, aby utrzymać dobrą sylwetkę.

1. miejsce – Banany kontra grejpfruty

Grejpfrut jest numerem 1 w walce z nadwagą ze względu na swoje silne właściwości spalające tłuszcz. Enzymy grejpfrutowe pomagają aktywnie przetwarzać kalorie. Grejpfrut ma bardzo mało kalorii (w 100 g jest tylko 50 kcal). Ponadto biała wewnętrzna skórka grejfpruta idealnie sprawdzi się na diecie oczyszczającej. Banany są jednak najbardziej „energetycznym” owocem. Są trawione powoli, a naukowcy niedawno odkryli w nich pewne substancje, które blokują aktywność komórek odpowiedzialnych za podział tłuszczu.

2. miejsce – Winogrona kontra jabłka

Jabłka są jednymi z najlepszych owoców, aby utrzymać dobrą sylwetkę. Nie mają żadnych tłuszczów, a ich wartość energetyczna wynosi około 60-100 kcal. Jabłka zawierają dużo błonnika i dobrze sycą. Walczą z cellulitem dzięki antyoksydantom i pektynom.

Winogrona są natomiast najgorszym owocem zarówno dla twojej figury, jak i dla twojego ogólnego zdrowia. Winogrona zawierają dużo cukru, ich skórka jest trudna do strawienia, nasiona mogą zatkać jelita, a kwasy w nich uszkadzają szkliwo zębów.

3 miejsce – Awokado kontra jagody leśne

Dzięki niskiej zawartości cukru, witaminie C i przeciwutleniaczom jagody leśne nie zaszkodzą twojej sylwetce. Wręcz przeciwnie, pomagają wytwarzać kolagen i spalać nadmiar tłuszczu.

Z drugiej strony awokado nie jest produktem spożywanym na diecie. Jego wartość energetyczna wynosi 227 kcal. Awokado najlepiej spożywać w małych ilościach.

4 miejsce – Gruszki kontra melony i arbuzy

Melony i arbuzy zawierają dużo błonnika i wody, szybko nasycają cię i działają moczopędnie. Te owoce pomagają usuwać toksyny i zwalczać cellulit oraz trądzik.

Gruszki mają znaczącą wadę: mogą zakłócać pracę jelit, ponieważ mogą powodować silne zaparcia.

5 miejsce – Morele kontra truskawki

Truskawki są jednym z najlepszych produktów, które można spożywać na diecie. Te owoce zawierają błonnik, witaminę C, dużo wody i bardzo mało cukru, co pomaga zwalczać cellulit.

Morele są dość ciężkie. Zbyt wiele moreli może prowadzić do niestrawności, ale głównym zagrożeniem jest pestka. Pestki moreli zawierają amigdalinę, która tworzy cyjanowodór w żołądku. Jest to silna trucizna, która może powodować nudności, zawroty głowy i omdlenia, jeśli jest spożywana w dużych ilościach.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy