10 rzeczy, których nie powinno się wrzucać do zlewu!

Ludzie często wrzucają coś do odpływu i nawet nie myślą o konsekwencjach. Czy wiesz, że istnieją rzeczy, które nie powinny być wyrzucane? Zalecam przeczytanie tej listy i zapamiętanie jej raz na zawsze.

Skorupki jajek.

Ludzie myślą, że jeśli przełamiesz skorupkę jajka na małe części, to nie utknie, ale to nie do końca prawda. Małe kawałki mogą się przyczepić do siebie, co z czasem może doprowadzić do powstania jednego dużego kawałka i doprowadzić do zatykania.

Mąka.

Wyobraź sobie mąkę i wodę łączącą się z odpływem i tworzącą mieszaninę podobną do kleju. Ta mieszanka może przyciągać inne odpady.

Ryż i makaron.

Makaron oraz ryż wchłaniają wodę z biegiem czasu i stają się znacznie większe niż wcześniej. Ich rozpuszczenie w wodzie zabiera dużo czasu, co może łatwo doprowadzić do zatkania odpływu.

Włosy.

Są one jedną z najczęstszych przyczyn zatkania rur w łazience. Jeśli włosy dostaną się do odpływu, utkną w środku i utworzą kulkę, która działa jak siatka na inne odpady. Następnym razem, gdy wyczyścisz włosy z szczotki do włosów, upewnij się, że wyrzucisz je do kosza i staraj się myć włosy za każdym razem przed wzięciem prysznica. Spowoduje to zmniejszenie ilości włosów w odpływie.

Niedopałki papierosów.

Filtr papierosów jest syntetyczny i pochłania wodę, a następnie rozszerza się. Najgorsze jest to, że nigdy się nie rozpuszcza. Niedopałki papierosów zawierają również różne szkodliwe substancje chemiczne, takie jak nikotyna, które mogą zanieczyścić wodę.

Prezerwatywy.

Mogą wydawać się one niewinne, ale należy pamiętać że są wykonane z lateksu, który nigdy się nie rozpuszcza. Prezerwatywy mogą bardzo dobrze się rozciągnąć i utknąć w rurach. Poza tym mogą się one napełnić powietrzem, wodą lub innymi odpadami, co doprowadzi do bardzo poważnego zatkania.

Odpady budowlane.

Bez względu na to skąd pochodzą odpady budowlane, nigdy nie należy wyrzucać ich do ścieków. Dotyczy to zarówno bardzo małych kawałków, jak i nawet śmieci w proszku. Duże bryły tworzą drewniaki, a małe mogą wylądować po bokach odpływu i prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów.

Tampony.

Są one zaprojektowane do pochłaniania wilgoci, więc mogą znacznie zwiększyć swój rozmiar i doprowadzić do zatkania.

Naklejki z owoców i słoików.

Nawet jeśli naklejki są bardzo małe, należy je wyrzucić do kosza, zamiast wrzucać do odpływu. Problem polega na tym, że znajduje się na nich klej. Same naklejki są wykonane z materiałów, których rozkładanie zajmuje bardzo dużo czasu.

Leki.

Niektórzy ludzie myślą, że leki łatwo rozpuszczają się w wodzie, więc rzucają pigułki do odpływu. W rzeczywistości nie rozpuszczają się w wodzie i ją zanieczyszczają.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy