9 błędów treningowych, które nie pozwalają uzyskać wymarzonego ciała

Gdy regularne treningi na siłowni nie przynoszą pożądanych rezultatów, warto pomyśleć o tym, co robisz źle. Zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a czasem odpowiedź jest tuż przed twoimi oczami.

Dzisiaj zgromadziłam dla was typowe błędy, które popełnia wielu ludzi i nie zawsze są to tylko początkujący!

1. Codzienne treningi

Regularne treningi i właściwe odżywianie to droga do wspaniałego ciała. Ale regularne nie oznacza codziennie. Jeśli ćwiczysz zbyt często, będziesz ciągle czuć się zmęczony. Ponadto twoje ciało zwiększy poziom hormonu kortyzolu, który może prowadzić do nadwagi. Aby tego uniknąć, rób przerwy między sesjami treningowymi, śpij dobrze i dobrze się odżywiaj.

2. Długie treningi cardio

Wielu uważa, że cardio jest bardzo przydatne. Ale tak naprawdę musisz znać swoje ograniczenia. Zbyt długa sesja cardio może mieć negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Oczywiście nie rezygnuj z cardio - po prostu nie przesadzaj.

3. Nie pijesz wody podczas treningu

Wiele osób woli nie pić podczas ćwiczeń, ale jest to złe. Ciało aktywnie traci płyny podczas ćwiczeń. Dlatego nie torturuj swojego ciała, całkowicie pozbawiając go wody. Może to prowadzić do złego stanu zdrowia.

4. Więcej jesz

Regularne ćwiczenia nie są powodem do przejadania się między treningami. Aby utrzymać wagę w ryzach lub ją zmniejszyć, powinieneś nie tylko ćwiczyć, ale także jeść dobrze, nie narażając się na puste kalorie. Pamiętaj, że tylko średnio 500 kcal jest spalanych na siłowni w ciągu godziny.

5. Ćwiczenie na pustym lub pełnym żołądku

Ćwiczenie na pustym lub pełnym żołądku to zły pomysł. W takich sytuacjach istnieje duża szansa, że po prostu nie będziesz w stanie ukończyć ćwiczeń z powodu zmęczenia i złego samopoczucia. Najlepiej zjeść 2 godziny przed wyjściem na siłownię. To gwarantuje udany i produktywny trening.

6. Niskokaloryczna dieta

Diety niskokaloryczne są na ogół zdrowe i mogą spowalniać starzenie się serca i zapobiegać chorobom układu krążenia. Zawierają jednak niewielkie ilości tłuszczów, a podczas treningu organizm potrzebuje zdrowej dawki białka, tłuszczu i węglowodanów. Aby uzyskać niezbędne tłuszcze dla swojego ciała, dołącz do diety zdrowe tłuszcze z łososia i awokado.

7. Napoje sportowe z elektrolitami

Napoje z elektrolitami mogą wyrządzić organizmowi więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli są spożywane w trakcie lub po intensywnym treningu. Powodem jest to, że oprócz minerałów zawierają dużą ilość cukru. Dlatego warto powstrzymać się od takich napojów.

8. Sauna lub kąpiel po treningu

Po intensywnym treningu nie należy natychmiast iść do sauny lub kąpać się. Podczas treningu traci się wiele płynów i wzrasta ciśnienie krwi. W rezultacie chodzenie do sauny może spowodować złe samopoczucie lub nawet omdlenie. Zamiast tego pij wodę i weź wcześniej prysznic.

9. Zapominanie o rozciąganiu

Nie zapomnij rozciągnąć się po intensywnym treningu. Pomoże to zmniejszyć ból mięśni, który zwykle pojawia się następnego dnia. Po rozciągnięciu poczujesz się znacznie lepiej.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy