7 rzeczy, które Twoje ręce mogą powiedzieć o Twoim zdrowiu!

Dłonie są jedną z pierwszych części ciała, które wykazują oznaki starzenia. Mogą również wskazywać na pewne problemy zdrowotne. Lekarze twierdzą, że stan twoich rąk może być wynikiem kilku medycznych zmian zachodzących gdzieś w twoim ciele. Przedstawiam 6 oznak, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby zachować swoje zdrowie.

Suche dłonie.

Najczęstsze przyczyny suchości skóry na dłoniach to odwodnienie oraz niedobór estrogenu, co idzie w parze z menopauzą. W celu uniknięcia odwodnienia wypij odpowiednią ilość wody oraz używaj nawilżających kremów do rąk. Wprowadź tłuste ryby, nasiona i orzechy do swojej diety. Pomyśl o wizycie u lekarza, aby uzyskać hormonalną terapię zastępczą, która pomoże ci kontrolować spadek estrogenu.

Czerwone dłonie.

Lekarze tłumaczą, że czerwone dłonie mogą być objawem problemów z wątrobą, zwłaszcza jeśli masz ponad 50 lat. Zazwyczaj zaczerwienienie znajduje się na zewnętrznej krawędzi dłoni. Możliwym powodem czerwonych dłoni jest zmiana równowagi hormonalnej, która sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają. Jeśli zauważyłeś czerwone obszary na rękach, powinieneś zasięgnąć porady lekarza, aby znaleźć właściwy powód. Tymczasem postaraj się przejść na zdrowszą dietę i ogranicz picie alkoholu.

Utrata czucia i mrowienie.

Czasami budzimy się z uczuciem, że straciliśmy wrażliwość w pewnych częściach naszego ciała, a kiedy się poruszamy, zaczyna mrowić. Dzieje się tak, ponieważ przez długi czas naciskaliśmy na nerw czuciowy. Mrowienie to okres, w którym nerw musi powrócić do pracy.

W niektórych przypadkach objawy te mogą świadczyć o poważniejszym problemie, takim jak osteochondroza szyjna, zakrzepica żylna kości, zespół cieśni nadgarstka, niedokrwistość czy cukrzyca. Jeśli często tracisz wrażliwość w dłoniach, udaj się do lekarza.

Potliwość dłoni.

Jest kilka przyczyn spoconych dłoni: stres, nadmierne pocenie oraz nadczynność tarczycy. W przypadku pierwszej przyczyn staraj się ograniczać spożycie alkoholu i naucz się kontrolować poziom stresu. W drugim przypadku wypróbuj silne antypespiranty. Możesz wykonać zabieg medyczny w celu walki z nadmierną potliwością.

Słabe paznokcie.

Popękane czy słabe paznokcie to objaw niedoboru cynku, który jest bardzo ważny dla naszego zdrowia: wspomaga gojenie się ran, wzmacnia system odpornościowy. Dodaj do diety produkty bogate w cynk, takie jak owies, orzechy i mięso. Lekarze zalecają również przyjmowanie cynku jako suplementu.

Trzęsące się ręce.

Wiadomo, że drżenie dłoni może być oznaką poważnym problemów zdrowotnych, takich jak choroba Parkinsona. Jeśli masz wątpliwości, idź i zasięgnij porady medycznej. W międzyczasie ogranicz spożycie kawy i alkoholu. Innymi możliwościami drżenia rąk mogą być stres oraz lęk.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy