10 zdrowotnych korzyści, które zyskasz, jeśli będziesz codziennie spacerować

Czy słyszeliście kiedyś powiedzenie Hipokratesa: "Chodzenie jest najlepszym lekarstwem dla człowieka"? Pójdę dalej stwierdzając, że chodzenie połączone z dobrym snem i zdrową dietą może pomóc w uniknięciu lekarza. Zaledwie 15-30 minut marszu dziennie może drastycznie poprawić nie tylko ogólny wygląd, ale także zdrowie. Ponadto dobre stare chodzenie to pojedyncza praktyka, która może przynieść znaczne korzyści całemu ciału i umysłowi. Jest bezpłatne, łatwe i wymaga niewielkiego wysiłku. Poniżej przedstawiam listę korzyści, które możecie zyskać dzięki chodzeniu.

1. Poprawiony wzrok.

Nawet jeśli oczy mogą wydawać się ostatnią rzeczą związaną z nogami, chodzenie rzeczywiście przynosi korzyści ich zdrowiu. Może nawet pomóc w walce z jaskrą, zmniejszając ciśnienie w oku.

2. Zwiększona objętość płuc.

Chodzenie to ćwiczenie aerobowe, które zwiększa przepływ tlenu w krwiobiegu i pomaga trenować płuca, a także eliminuje toksyny. Z powodu lepszego i głębszego oddechu można złagodzić niektóre objawy związane z chorobą płuc.

3. Poprawione trawienie.

30 minut marszu dziennie może nie tylko zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka okrężnicy w przyszłości, ale także poprawić trawienie i zaparcia.

4. Pozytywne zmiany w mózgu.

Jak pokazują badania, ćwiczenia aerobowe o niskim wpływie, takie jak chodzenie, zapobiegają wczesnej demencji, zmniejszają ryzyko choroby Alzheimera i poprawiają ogólne zdrowie psychiczne. Nie wspominając już o zmniejszeniu stresu psychicznego i utrzymaniu wyższego poziomu endorfin.

5. Zapobieganie chorobom serca.

Według American Heart Association, chodzenie nie jest mniej skuteczne niż bieganie, jeśli chodzi o zapobieganie udarom lub chorobom związanym z sercem. Ta aktywność pomaga uniknąć problemów z sercem, obniżając wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu oraz poprawiając krążenie krwi.

6. Korzystne działanie na trzustkę.

Trudno w to uwierzyć, ale chodzenie po ćwiczeniach okazuje się znacznie skuteczniejszym narzędziem w zapobieganiu cukrzycy niż bieganie. Badania te pokazują, że grupa "piechurów" wykazała poprawę tolerancji glukozy prawie 6 razy większą (tj. Jak dobrze poziom cukru we krwi jest absorbowany przez komórki) niż w grupie "biegaczy" w ciągu 6-miesięcznego okresu próbnego.

7. Napięcie mięśniowe.

Napięcie mięśniowe oraz utratę wagi można osiągnąć poprzez chodzenie. Praktykę chodzenia po 10 000 kroków dziennie można uznać za faktyczny trening na siłowni, zwłaszcza jeśli dodajesz kilka przerw lub chodzenie pod górkę. Dodatkowo podczas chodzenia unikniemy bolących mięśni.

8. Mocniejsze kości i stawy.

Chodzenie może zapewnić większą mobilność stawów, zapobiegać utracie masy kostnej, a nawet zmniejszyć ryzyko złamań. Fundacja Arthritis zaleca regularne chodzenie co najmniej 30 minut dziennie w celu zmniejszenia bólu stawów, a także sztywności i stanu zapalnego.

9. Łagodzenie bólu pleców.

Chodzenie może stać się prawdziwym ratunkiem dla tych, którzy doświadczają bólu pleców podczas trudniejszych ćwiczeń. Jest to działanie małol uderzające, więc nie spowoduje większego bólu ani dyskomfortu. Chodzenie przyczynia się do lepszego krążenia krwi w strukturach kręgosłupa i poprawia postawę oraz elastyczność.

10. Spokojniejszy umysł.

Jeśli chodzenie poprawia objawy depresji u pacjentów z dużymi zaburzeniami depresyjnymi, wyobraź sobie, jak łatwo może nam pomóc uporać się z uczuciem wyczerpania lub zmęczenia. Radosny spacer z bliską osobą na pewno poprawi nastrój.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy