Prosty trik, dzięki któremu Twoje pranie będzie białe i pachnące!

Robiąc pranie oczekujemy, że będzie ono nieskazitelnie czyste oraz pachnące. Używamy przeróżnego rodzaju środków sklepowych, które mają sprawić, że nasze ubrania będą w stanie idealnym. Jednak tak naprawdę najlepszy środek gwarantujący, że tkaniny będą świeżo pachnieć posiadamy w domu. Jest to ocet. Stosuje go wiele kobiet na całym świecie, więc wy również musicie spróbować. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się praniem idealnie czystym i świeżo pachnącym.

Ocet to produkt spożywczy, który na pewno każdy ma w swojej kuchni. Jest on świetnym dodatkiem do różnego rodzaju przetworów, marynat czy w niewielkiej ilości do sałatek. Okazuje się, że ocet może także doskonale się sprawdzić podczas robienia prania.

Wystarczy że do jednego prania dodamy 125 ml octu. Efekty będą znakomite. Kolory ubrań nie zmatowieją, a tkaniny będą w bardzo dobrym stanie. Oczywiście ocet stosujemy jako środek zastępczy płynu do płukania tkanin, więc wlewamy go do tego samego pojemniczka, który jest przeznaczony na płyn.

Usunięcie plam

Ocet usunie doskonale plamy potu, które powstały na ubraniach. Ponadto jeżeli zmagamy się z trudnymi do usunięcia plamami na bluzkach czy spodniach możemy je wcześniej zamoczyć w wodzie z octem na kilka godzin. Później ubrania pierzemy w pralce.

Elektryzowanie się ubrań

Elektryzujące się tkaniny to jeden z bardziej uciążliwych problemów. Dlatego, jeżeli użyjecie octu jako środka zastępczego płynu do płukania tkanin to gwarantuję, że ten problem zniknie.

Zżółknięte ubrania

Twoje ubrania mają brzydki żółtawy odcień? Namocz je na całą noc w wodzie z octem spirytusowym. Na 1 litr wody dodajemy 250 ml octu. Następnie ubrania pierzemy w pralce. Najlepiej zamiast płynu do płukania tkanin dodać 125 ml octu.

Brzydki zapach z wnętrza pralki

Jest to bardzo uciążliwy problem i ciężko sobie z nim poradzić. Ponadto nieprzyjemny zapach z pralki przenosi się także na nasze ubrania. Aby tego uniknąć wystarczy użyć 125 ml octu spirytusowego zamiast płynu do płukania tkanin. Gwarantuję, że nieprzyjemny zapach z pralki szybko zniknie. Stosowanie octu przy kolejnych praniach sprawi, że efekt będzie się dłużej utrzymywał.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy