Śpisz z telefonem komórkowym przy łóżku?

Obecnie żyjemy w takich czasach, że bez telefonu komórkowego nie wyobrażamy sobie dnia. Potrzebujemy go, aby kontaktować się z rodziną, szefem czy przyjaciółmi. Często zdarza się tak, że używamy komórki przed snem i później z przyzwyczajenia kładziemy ją na szafkę nocną obok łóżka. Jednak jest to działanie, które nie ma pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Koniecznie pomyślcie o zmianie swoich nawyków!

Jaki wpływ na zdrowie ma spanie z telefonem komórkowym przy łóżku?

Na pewno każdemu z nas zdarzyło się położyć telefon komórkowy na szafce nocnej znajdującej się obok łóżka. Na szczęście takie jednorazowe sytuacje nie mają negatywnego wpływu na nasz organizm i nie musimy się martwić. Natomiast sprawa staje się poważniejsza, gdy przez większość czasu znajduje się on obok naszego łóżka. Telefon podobnie jak inne urządzenia emituje fale elektromagnetyczne. Niestety mogą one negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Komórka nawet podczas naszego snu, cały czas łączy się z Internetem i pobiera dane z aplikacji.

Może to mieć negatywne skutki, jeżeli urządzenie przez długotrwały czas znajduje się obok łóżka podczas naszego snu. Efektem tego mogą być problemy z zaśnięciem, niewysypianie się lub koszmary nocne. Ponadto Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że spanie z telefonem komórkowym przy łóżku zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Również ta organizacja zaleca, aby nie nosić komórki w kieszeni na piersi (dotyczy kobiet) lub w kieszeni spodni, która znajduje się blisko narządów rozrodczych. Istnieje możliwość, że telefony komórkowe negatywnie wpływają na płodność.

Gdzie przechowywać telefon podczas snu?

Jeśli po prostu chcemy, aby telefon znajdował się przy naszym łóżku to wystarczy go wyłączyć na noc. Urządzenie, które jest wyłączone nie emituje fal elektromagnetycznych. Sytuacja się komplikuje, gdy telefon musi być zawsze włączony. Wtedy powinniśmy na urządzeniu wyłączyć sieć WI-FI oraz transmisję danych. Komórka będzie reagować tylko na połączenia przychodzące czy wiadomości. Włączony telefon powinien znajdować się co najmniej metr od naszej głowy. Wiadomo, że nie warto panikować, ponieważ obecnie jesteśmy narażeni na wiele szkodliwych czynników wpływających negatywnie na nasze zdrowie. Jednak jeśli mamy możliwość polepszenia naszego samopoczucia oraz snu to warto zmienić swoje nawyki.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy