Wróżby na Andrzejki

W dawnych czasach ludzie przywiązywali dużą wagę do wróżb andrzejkowych.

Obecnie jest to trochę zapominany zwyczaj i traktujemy go z przymrużeniem oka. Ale ja sądzę, że jest to super i śmieszny sposób na urozmaicenie naszego wieczoru ze znajomymi! Dlatego zachęcam Was do wypróbowania kilku z tych wróżb.


Marzenia

Każda z obecnych osób wypisuje na kartce swoje największe marzenie. Następnie wrzucamy je do miski z wodą. Ta karteczka, która najszybciej wypłynie na powierzchnię wody mówi o tym, że to marzenie spełni się najprędzej.


Rozsypana sól

Do tej wróżby potrzebujemy tylko solniczki. Jej zawartość wysypujemy na stół. Następnie odgadujemy jaki kształt powstał. Wróżba jest trochę podobna do lania wosku, ale w tym wypadku używamy soli. Powstały kształt może oznaczać bogactwo, poznanie kogoś albo podróże.


Kleks z atramentu

Ta wróżba jest banalnie prosta. Wylewamy atrament na kartkę papieru. Z powstałego kleksu powinna ułożyć się litera. Symblizuje ona inicjał imienia naszej przyszłej sympatii.


Pływający makaron

Potrzebujemy różne rodzaje makaronu i wodę w garnku. Każda kobieta lub mężczyzna wybiera jeden rodzaj makaronu i wrzuca je do garnka z wodą. Następnie makarony gotujemy. Właścicielka lub właściciel makaronu, który najszybciej wypłynie na wierzch najprędzej wyjdzie za mąż lub się ożeni.


Balony z wróżbą

Do tej wróżby potrzebujemy kilka balonów (w zależności od ilości gości). Na karteczkach papieru piszemy hasła takie jak: miłość, pieniądze, nowy samochód, podróż, awans, wygrana, zdany egzamin. Do każdego balonu wkładamy jedną karteczkę i dmuchamy. Później każdy z gości przebija balon. Karteczka oznacza, co w przyszłości czeka daną osobę. Aby zrobić zabawę trochę tajemniczą, możemy jedną karteczkę zostawić pustą. Będzie ona oznaczała niespodziewane wydarzenie.


Słomki

Jeśli masz w domu kolorowe słomki to możesz je wykorzystać do wróżby andrzejkowej. Wystarczy, że każdy z gości wybierze jedną słomkę (muszą się one różnić kolorową). Następnie wszystkie słomki wrzucamy do miski z wodą. Te słomki, które się zetkną mogą oznaczać, że ich właściciele będą się przyjaźnić do końca życia lub czeka ich wspólna przyszłość.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy