Wróżby na Andrzejki dla Dzieci

Andrzejki obchodzone są 30 listopada i są świetnym sposobem na umilenie naszym pociechom wieczoru. Dlatego przedstawiam Wam wróżby andrzejkowe, które możecie wykorzystać do zabawy z Waszymi dziećmi.

Lanie wosku


To chyba najpopularniejsza wróżba. Musimy przygotować miskę z zimną wodą, klucz z dziurką, palącą się świeczkę. Dziecko pod nadzorem dorosłego przelewa wosk przez dziurkę od klucza nad miską z wodą. Należy wymyślić do czego jest podobny powstały kształt z wosku. Przykładadowa interpretacja powstałego kształtu:

  • motyl – czekają zmiany

  • pieniądz – bogactwo

  • but – pracowity rok

  • kot – zdrada

  • słońce – czeka cię dobry i pomyślny rok

  • dom – bezpieczeństwo

  • fontanna – szczęście

  • serce – miłość

  • anioł – pomyślna wiadomość

Przebijanie serca


Tę zabawę sama pamiętam z podstawówki. Z papieru wycinamy serce średnich rozmiarów. Z jednej strony piszemy na nim kilkanaście imion chłopców, a z drugiej strony imiona dziewczynek. Zabawa polega na tym, aby córeczka bądź synek przebiła serce igłą. Imię na które natrafi to imię przyszłej sympatii.

Przekładanie buta

Każda z dziewczynek zdejmuje lewego buta. Ustawiamy je jeden za drugim jak najdalej od progu wejściowego. Przekładamy ostatniego buta przed pierwszego i postępujemy tak z pozostałymi aż do progu. But, który pierwszy przejdzie przez próg oznacza, że jego właścicielka najszybciej wyjdzie za mąż. Ponadto jeżeli but, który został wykorzystany do zabawy był nietani i stylowy to dziewczynka może liczyć na zamożnego męża. Natomiast jeśli but był stary i zniszczony to małżonek będzie po przejściach.

Rzucanie monetą


Do tej wróżby będziemy potrzebować miski z wodą i kilku pięciogroszowych monet. Zabawa polega na tym, aby dziecko rzuciło monetom do miski. Jeżeli rzut będzie trafny za pierwszym razem to dziecko może liczyć, że spełni się jego największe marzenie. Dzieciaki oprócz spędzenia miło czasu, uczą się koncentracji i celowania.

Wybieranie filiżanki


Potrzebujemy kilku filiżanek (np. 3) i odpowiednią ilość rzeczy, które należy ukryć pod filiżanką. Każdej z tych rzeczy przypisujemy jakieś znaczenie (np. autko – podróż). Filiżanki ustawiamy obok siebie. Ta, którą wybierze dziecko oznacza, co go czeka w najbliższym czasie.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy