7 sztuczek, by schudnąć i nie poddawać się

Istnieje wiele cudownych diet, dzięki którym tracisz na wadze, a twoja sylwetka jest idealnie wyrzeźbiona. Ale z jakiegoś powodu kilka tygodni później pojawia się kolejna kwestia, z którą musisz sobie poradzić: tak zwany efekt „jojo”, który sprawia, że wszystkie te kilogramy straciłeś, wracają jeszcze w większej ilości. Dlatego przedstawiam kilka prostych sztuczek, które pomogą ci uniknąć powrotu tych niechcianych kilogramów.

1. Nie zapomnij o jednej prostej zasadzie: „Mniej znaczy więcej”.

Chociaż może to zabrzmieć szalenie, jedzenie małych, ale częstych posiłków przez cały dzień jest kluczem do utraty wagi. Zapobiega to odczuwaniu głodu i aktywuje metabolizm.

2. Twój plan diety nie powinien sprawiać, że czujesz się źle lub generujesz negatywne emocje.

Nie powinieneś czuć się źle, gdy tracisz wagę. Twoja dieta powinna być dobrana pod ciebie. Oznacza to, że jeśli twoja dieta jest bardzo rygorystyczna i generuje silne poczucie winy, jeśli zjesz kawałek czekolady to nie osiągniesz szybko pożadanego rezultatu. Najlepiej jest odrzucić takie ekstremalne diety.

Pozbądź się tych negatywnych uczuć, skup się na pozytywnych rzeczach i pomyśl o tym, co już osiągnąłeś. Odżywiaj się zdrowo, ale pamiętaj, że czasami możesz sobie pozwolić na kostkę czekolady.

3. Nie zapomnij śledzić swoich postępów.

Powinieneś codziennie się ważyć i rejestrować wszystkie zmiany. Pomoże Ci to pozostać na dobrej drodze i ocenić swoje postępy, nawet jeśli początkowo nie są one duże.

Należy pamiętać, że powolny i stały postęp jest idealnym sposobem na utratę i utrzymanie wagi oraz poprawę nawyków żywieniowych.

4. Ustal realistyczne cele.

Pierwszą rzeczą, którą należy sobie uświadomić, jest to, że utrata kilogramów tak szybko, jak to możliwe i wyglądanie tak dobrze, jak niektóre modelki w ciągu tygodnia, nie jest realistycznym i możliwym do osiągnięcia celem, który należy sobie wyznaczyć.

Pamiętaj, że nagłe i całkowite zmiany w nawykach żywieniowych są szkodliwe dla zdrowia. Lepiej codziennie podejmować małe, ale zdrowe kroki i robić powolny, ale stały postęp. Jest to jedyny sposób na uzyskanie zdrowego i pięknego ciała bez efektu jojo.

5. Wybierz kontrolowane diety, ale nie super ścisłe.

Jeśli zdecydowałeś się na szybką i bardzo rygorystyczną dietę, przygotuj się na skutki uboczne i problemy zdrowotne, takie jak lęk, stres, a w konsekwencji utrata włosów, smutek, nerwowość, utrata koncentracji, i ryzyko popadnięcia w zaburzenia jedzenia.

Najlepszym pomysłem byłoby wcześniej skonsultować się ze swoim dietetykiem. Pozwól profesjonalistom opracować odpowiedni plan żywieniowy zgodny z Twoimi potrzebami i możliwościami Twojego ciała.

6. Nie zapominaj o ćwiczeniach.

Plan zdrowej diety pomoże Ci schudnąć. Nie zdobędziesz jednak żadnej masy mięśniowej ani nie uzyskasz wyrzeźbionego ciała bez ćwiczeń. Nie musisz spędzać całego dnia na siłowni - po prostu zrób małe kroki i spróbuj zrobić coś, co naprawdę lubisz. 15 minut dziennie to dobry początek! Aktywność fizyczna naprawdę pomaga szybciej schudnąć.

Ponadto sprawia, że czujesz się lepiej: zmniejsza ryzyko kilku chorób i poprawia funkcjonowanie mózgu.

7. Zaufaj mocy twojego umysłu.

Twój umysł odgrywa najważniejszą rolę w osiąganiu każdego wyznaczonego celu: to naprawdę pomaga przezwyciężyć strach przed porażką.

Za każdym razem, gdy masz ochotę pominąć siłownię lub zjeść coś „zabronionego”, skup się na swoich celach i staraj się utrzymać swój umysł aktywny i zaangażowany.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy