10 błędów makijażowych, które sprawiają, że wyglądamy starzej

Makijaż może wzmocnić naszą pewność siebie, podkreślając nasze najlepsze rysy twarzy i sprawiając, że nasza skóra wygląda promiennie i świeżo. Ale czy zauważyłeś kiedyś, że czasami może sprawić, że będziesz wyglądała na starszą? Aby pomóc ci tego uniknąć przedstawiam listę dziesięciu najczęściej popełnianych błędów, które mogą dodać ci lat!

1. Nakładanie różu na środku twoich policzków

Pożegnaj się z ciemnymi i intensywnymi kolorami! Nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na jaśniejsze odcienie, takie jak jasnoróżowy lub brzoskwiniowy. Uważaj, aby nie rozprowadzać różu w części środkowej policzków. Z wiekiem, musimy dostosować się do zmian, przez które przechodzi nasza skóra. Zamiast próbować zaakcentować strefę centralną, spróbuj rozprowadzić róż na górnych kościach policzkowych, nie zbyt blisko obszaru nosa. Używanie łagodnych i naturalnych odcieni sprawi, że twoja twarz będzie wyglądać młodziej i nada jej romantycznego blasku. Ponadto umieszczenie różu na kościach policzkowych powinno mieć miejscowy efekt liftingu.

2. Nie używanie korektora

Ciemne cienie pod oczami są problemem wielu ludzi. Z wiekiem, cienie pod oczami stają się coraz bardziej wyraźne. Okazuje się, że zastosowanie delikatnego i rozświetlającego korektora zadziała cuda! Staraj się nie nakładać go w dużych ilościach.

3. Podkreślanie oczu czarną kredką

Zbyt mocne podkreślenie dolnej powieki oka sprawi, że twoje oczy będą wyglądać na wąskie.. Aby przeciwdziałać temu efektowi, używaj białej kredki na linię wodną oka.

4. Wybór niewłaściwego odcienia szminki

Nie ma co do tego wątpliwości - szminka może zdziałać cuda! W tym sezonie nie bój się eksperymentować z bogatymi, nasyconymi kolorami. Ale nie zapominaj - jeśli twoje usta są naturalnie wąskie, powinieneś unikać używania ciemnych szminek. Ciemne kolory mogą sprawić, że Twoje usta będą jeszcze cieńsze.

5. Stosowanie zbyt dużej ilości korektora

Chcąc stworzyć idealny efekt matowy, wielu z nas popełnia błąd, stosując zbyt dużo korektora. Jeśli wybierzesz niewłaściwy kolor i nałożysz zbyt grubą warstwę, podkreślisz zmarszczki i twoja twarz będzie wyglądać staro. Aby tego uniknąć, najlepsi makijażyści zalecają używanie korektorów rozświetlająch. One sprawią, że Twoja skóra będzie zdrowa i naturalna.

6. Stosowanie ciemnych cieni do powiek w niewłaściwy sposób

Uważaj, aby nie rozprowadzać ciemnych cieni na całej powiece - dzięki temu będziesz wyglądać starzej! Ciemne cienie powinny być aplikowane w zewnętrznym kąciku oka.

7. Zbyt mocno pudrujesz twarz

Puder ma za zadanie utrwalić makijaż, ale musi być stosowany w małych ilościach. Jeśli użyjesz go zbyt dużo, twoja twarz nie będzie wyglądać naturalnie. Zastosuj lekki puder mineralny lub ryżowy, aby pozbyć się tłustego, błyszczącego efektu w strefie T. Unikaj używania pudru matowego do okolic oczu - spowoduje to jedynie podkreślenie zmarszczek i sprawi, że skóra będzie sucha.

8. Nadużywanie tuszu do rzęs na dolnych rzęsach

Zbyt gruba warstwa tuszu na dolnych rzęsach sprawi, że twoje zmarszczki wokół oczu będą jeszcze bardziej podkreślone. Pamiętaj, aby nakładać go jak najmniej.

9. Niewłaściwe używanie kredki do ust

Używanie kredki do ust jest niezbędne do udanego makijażu. Pozwala sprawić, by kontur ust był bardziej wyraźny i podkręślony. Jednak uważaj, aby nie wyjechać za bardzo konutrówką ponad naturalną linię twoich ust. Może wyglądać to nienaturalnie.

10. Za bardzo podkreślone brwi

Używanie intensywnych ciemnych kolorów do podkreślania brwi może sprawić, że twarz będzie wyglądać na zaniedbaną i zniszczoną. Lepiej używać kolorów o tonie jaśniejszym niż naturalny kolor brwi.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy