3 minuty przed snem: proste ćwiczenia wyszczuplające nogi

Trenerzy fitness twierdzą, że najważniejszą rzeczą w treningu jest wytrwałość. Jednak bądźmy szczerzy: nie zawsze mamy ochotę na codzienne ćwiczenia. Jednak łatwiej jest dążyć do doskonałych kształtów z należytą starannością, jeśli wiesz, że twoje ćwiczenia nie zajmą dużo czasu. Dlatego przedstawiam wam dzisiaj krótki zestaw opracowany przez słynnego amerykańskiego trenera celebrytów Tracy Anderson'a pomagający wyeliminować tłuszcz zgromadzony na kolanach i biodrach, który może pojawić się nawet u szczupłych ludzi. Koniecznie wypróbujcie te ćwiczenia!

Nie zapomnij o dodatku na końcu artykułu: jak sprawić, by twoje nogi były mniej zmęczone i opuchnięte.

Co zrobić, żeby twoje nogi były smukłe:

  • Miejsce treningowe: łóżko.

  • Czas trwania treningu: 3 minuty.

  • Kiedy ćwiczyć?: po przebudzeniu lub przed pójściem spać w nocy.

  • Częstotliwość: codziennie.

1. Rzeźbienie tylnej części ud

Oddziałuje na przednią i tylną część ud, kolana i brzuch.

Pierwsza część: Pozycja początkowa – połóż się na plecach, nogi uniesione, palce uniesione w kierunku ciała. Trzymaj kolana razem i zginaj kolana na przemian. Ważne: palce u nóg powinny być zawsze skierowane w stronę głowy, a pięty powinny sięgać do pośladków.

Powtórz: 10 razy dla każdej nogi.

Druga część: Pozycja wyjściowa – połóż się na plecach, nogi uniesione i lekko zgięte w kolanach. Wykonuj huśtawki obiema nogami, podnosząc biodra oraz pośladki i napinając górną część nóg.

Powtarzaj: 20 razy.

2. Rzeźbienie wewnętrznej części ud

Oddziałuje na wewnętrzną część ud, pośladki oraz brzuch.

Pozycja wyjściowa: Połóż się na plecach, trzymaj nogi podniesione i skrzyżuj prawą nogę z lewą nogą. Obie nogi powinny być napięte i dociśnięte do siebie. Zegnij kolana w kierunku boków, a następnie powróć do pozycji wyjściowej.

Ważne: Twoje nogi zawsze powinny być napięte i przyciśnięte do siebie.

Powtórz: 10 razy z prawą nogą w górnej pozycji i 10 razy z lewą nogą w górnej pozycji.

3. Rzeźbienie przedniej części ud

Oddziałuje na przednią część ud, kolana i brzuch.

Pozycja wyjściowa: Leżąc na plecach, ręce w dół po obu stronach ciała. Unieś nogi tak, aby uzyskać 90-stopniowy kąt ze swoim ciałem. Nie zginaj kolan. Obciągnij palce u stóp. Zegnij kolana jedno po drugim, a następnie powracaj do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby kolana były złączone.

Powtórz: 10 razy dla każdej nogi.

Ważne: W pozycji wyjściowej twoje kolana powinny być tak proste, jak to tylko możliwe.

Dodatek:

Jedną z największych zalet tego zestawu ćwiczeń jest to, że może być bardzo przydatny dla osób cierpiących na obrzęki nóg i żylaki.

Ale jest sposób na pozbycie się obrzęku, bólu i zmęczenia nóg, które może być spowodowane niezdrowym tryb życia (siedząca praca), niewłaściwym obuwiem lub brakiem aktywności fizycznej.

Specjaliści sugerują 3 proste zasady:

Spacer - Może wydawać się to dziwne, ale im więcej chodzisz, tym mniej nogi puchną i stają się bolesne. Najważniejszym warunkiem jest wygodne obuwie. Optymalna ilość spaceru to 30-60 minut 3 razy w tygodniu. Aby przyspieszyć przepływ krwi, chodź przez 10 minut co 2 godziny.

Ćwiczenia na kostki - Za każdym razem, zginaj kostki 20-30 razy, ciągnąc palce w kierunku i od ciała. To ćwiczenie poprawia krążenie krwi.

Fitness - Idź na pływanie lub aerobik we wodzie. "Walczenie" z ciśnieniem wody pomaga poprawić przepływ krwi w kończynach.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy