10 porad, które pomogą Ci uniknąć problemów z myciem włosów każdego dnia

Jak twierdzi Lynne Goldberg, czyli dyrektor kliniki włosów w Bostonie częste mycie włosów może prowadzić do ich uszkodzenia. Ciągłe mycie powoduje, że twoje gruczoły łojowe wytwarzają więcej tłuszczu. W rezultacie włosy zdecydowanie szybciej się przetłuszczają. Zebrałam kilka wskazówek, które pozwolą wam myć włosy rzadziej i nadal będą wyglądały pięknie!

1. Użyj suchego szamponu.

Aby ukryć tłusty połysk, podziel włosy na pasma i zastosuj suchy szampon u nasady jak lakier do włosów, z odległości około 25-35 cm. Suchy szampon sprawi że twoje włosy przez pewien czas będą wyglądać na świeżo umyte.

2. Nie zaniedbuj akcesoriów.

Jeśli masz grzywkę, chusta może zapewnić ciekawe opcje fryzur. Wszystko, co musisz zrobić, to umyć grzywkę, przypiąć ją i ukryć w jakiś sposób. Chustki na głowach wyglądają dobrze w każdej sytuacji.. Mogą również stać się prawdziwym zbawieniem dla osób z krótkimi fryzurami. Włosy tłuste można dodatkowo ukryć za pomocą różnych szpilek do włosów lub opasek na głowę z kwiatami.

3. Polepsz swoją dietę.

Aby Twoje włosy pozostały dłużej czyste, usuń z diety wszelkie tłuszczowe lub smażone potrawy. To samo dotyczy cukru, białego chleba i konserw. Wymień te produkty na owoce i warzywa, nabiał, chude mięso i orzechy. Pomoże to zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych.

4. Sposób mycia włosów.

Zamiast ręcznika używaj bawełnianego t-shirtu do osuszenia włosów. Nie szoruj swojej głowy, tylko delikatnie wmasowuj szampon u nasady włosów. Przed użyciem odżywki na włosy, odsącz je z nadmiaru wody.

5. Zapleć warkocz.

Plecionki wszelkiego rodzaju dobrze radzą sobie z maskowaniem tłustych włosów. Im grubszy splot, tym lepiej.

6. Zwróć uwagę na temperaturę wody.

Podczas mycia włosów używaj ciepłej lub letniej wody. Gorąca woda zwiększa ilość tłuszczu wydzielanego przez skórę. Po umyciu włosów najlepiej pozwolić im, aby wyschły naturalnie.

7. Zmień swój przedziałek.

Zacznij układać swój przedziałek na boku albo na środku. Powód jest prosty: nasze włosy przyzwyczają się do tego, że są ułożone w określony sposób, co prowadzi do utraty objętości u nasady. Przesunięcie przedziałka dodaje twoim włosom objętości, nowego wyglądu oraz sprawia, że wyglądają na świeższe.

8. Unikaj płaskich fryzur.

Staraj się nie preferować gładkich i eleganckich fryzur. Sprawią one, że twoje włosy będą wyglądały jeszcze bardziej niechlujnie i tłusto.

9. Związuj włosy.

Zanim pójdziesz spać, zwiąż włosy w koński ogon lub luźny warkocz.

10. Czyść szczotkę do włosów.

Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu narzędzi do stylizacji, aby zapobiec sklejaniu włosów z resztek powierzchniowego tłuszczu, odżywki i substancji do stylizacji. Pędzle i grzebienie należy myć raz w tygodniu w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu lub mydła.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy