10 najgorszych rzeczy, które możesz zrobić swoim włosom!

Każda z nas chce mieć piękne, mocne i lśniące włosy. Chociaż głównym sposobem osiągnięcia tego celu jest dobrze zbilansowana dieta i odpowiednia pielęgnacja włosów, to chcę pokazać wam kilka rzeczy, które być może wykonujecie niewłaściwie. Lepiej unikać poniżej wymienionych czynności, aby włosy były zdrowe.

1. Za dużo słońca.

Zwykle, jeśli planujemy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, pamiętamy o używaniu ochrony przeciwsłonecznej, ale często zapominamy o ochronie włosów. Zbyt długie przebywanie na słońcu niszczy nie tylko skórę, ale także włosy. Jeśli twoje włosy są suche i szorstkie oraz mają dużo rozdwojonych końcówek, to prawdopodobnie odpowiada za to promieniowanie UV.

Rozwiązanie: założyć czapkę w okresie jesienno-zimowym, natomiast w okresie letnim używaj spray'u ochraniającego włosy.

2. Nie używanie odżywki.

Szampony i odżywki to całkowicie różne produkty, które są wykorzystywane do różnych celów i nie mogą się wzajemnie zastępować. Szampony odpowiadają tylko za umycie włosów, natomiast odżywki je nawilżają.

Rozwiązanie: używaj zarówno szamponu, jak i odżywki czy maski do włosów.

3. Nie zmienianie produktów do włosów.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów - do cienkich, grubych, farbowanych, zniszczonych włosów i wielu innych. Mają nieco inne składniki w zależności od przeznaczenia. Jeśli Twoje włosy zmieniły wygląd, tak samo powinnaś zmienić produkty do ich pielęgnacji.

Rozwiązanie: czas na zakupy.

4. Zbyt ciasna fryzura

Jeśli bardzo mocno wiążesz włosy, może to w końcu je uszkodzić, ponieważ dosłownie odsuwasz włosy od cebulek. Jeśli Twoim ulubionym stylem jest kucyk, unikaj wiązania włosów gumkami z metalowymi częściami lub zmieniaj wysokość kucyka każdego dnia, naprzemiennie "w górę" i "w dół".

Rozwiązanie: od czasu do czasu związuj włosy, ale nie każdego dnia. Czasem możesz ponosić rozpuszczone.

5. Używanie brudnej szczotki.

Kiedy czeszesz włosy, wiele martwych cząstek skóry trafia na twoją szczotkę, nawet jeśli nie możesz tego zobaczyć. Martwa skóra jest idealnym środowiskiem do uprawy wszelkiego rodzaju bakterii.Te bakterie mogą z powrotem przenieść się na skórę głowy, jeżeli nie czyścisz swojej szczotki.

Rozwiązanie: umyj szczotkę.

6. Zbyt rzadkie podcinanie włosów

Jeśli masz rozdwojone końcówki włosów, które są splątane i mają dużo pojedynczych węzłów to prawdopodobnie jesteś spóźniony na wizytę u fryzjera, szczególnie jeśli chcesz mieć długie i piękne włosy. Twoje włosy będą dłuższe, jeśli będziesz je regularnie przycinać. Wtedy końcówki twoich włosów nie będą pękać.

Rozwiązanie: regularnie odwiedzaj fryzjera.

7. DIY - zrób to sam.

Często chcemy zaoszczędzić na wizycie u fryzjera i postanawiamy same farbować włosy. Nie jest to najlepsze rozwiążanie, ponieważ takimi domowymi czynnościami łatwo włosy zniszczyć i najprawdopodobniej będziesz musiała w końcu udać się do salonu fryzjerskiego, ale będzie to o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne, aby naprawić to, co zrobiłeś. Po prostu pozwólcie zawodowcom poradzić sobie z tym od samego początku.

Rozwiązanie: Spotkanie fryzjera.

8. Mycie włosów gorącą wodą.

Używanie gorącej wody do mycia włosów może bardzo negatywnie na nie wpłynąć. Gorąca woda nadmiernie otwiera łuski włosa, więc są one bardziej podatne na dalsze uszkodzenia.

Rozwiązanie: używaj letniej wody do mycia włosów

9. Szczotkowanie lub układanie mokrych włosów

Kiedy twoje włosy są mokre, są bardzo delikatne i bardziej podatne na uszkodzenia. Ciepło z gorących narzędzi (lokówki lub prostownicy) powoduje, że włosy są bardziej podatne na łamanie. Poza tym używanie gorących narzędzi może po prostu spalić włosy. Jeśli chcesz rozczesać włosy, które są mokre to powinnaś użyć grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Rozwiązanie: pozwól włosom wyschnąć przed szczotkowaniem lub stylizacją.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy