4 składniki, które pomogą Ci szybko uzyskać płaski brzuch

Nie ma żadnej magicznej pigułki, która pomoże Ci stracić 15 kilogramów tygodniowo bez narażania zdrowia. W telewizji i nie tylko są promowane różnego rodzaju suplementy diety czy tabletki odchudzające, które rzekomo mają nam pomóc w zrzuceniu kilogramów w krótkim czasie. Niestety efekty zazwyczaj są znikome i mogą być one spowodowane zjawiskiem placebo. Jednak dzisiaj chciałabym się podzielić przepisem na pyszny i zdrowy napój, który pomoże Ci szybciej schudnąć. W oparciu o odpowiednie ćwiczenia, efekty będą natychmiastowe!

Będziesz potrzebować:

  • 1 łodyga selera naciowego

  • 1 średniej wielkości ogórek

  • 1 szklana natki pietruszki

  • 3 kawałki świeżego ananasa

Jak przygotować napój:

Dokładnie umyj warzywa i usuń skórę ananasa. Wszystkie składniki wrzuć do blendera, a następnie je zmiksuj. Nie dodawaj do napoju soli, pieprzu, cukru ani żadnych jego substytutów.

Powinieneś pić tak przygotowany sok w ciągu 15 minut od zrobienia go, aby nie stracił swoich właściwości. Pij go rano i tylko na czczo.

Jeśli połączysz ten napój ze sportem i zdrową dietą, zobaczysz wyniki w ciągu tygodnia - Twój brzuch stanie się wyraźnie bardziej płaski.

Więc jaki jest sekret tego soku?

Seler jest bardzo niskokalorycznym warzywem, zawierającym tylko 16 kcal na 100 g. Błonnik pokarmowy pęcznieje w żołądku, sprawiając, że czujesz się nasycony. Ponadto badanie wykazało, że zwiększenie ilości błonnika w diecie jest niezbędnym składnikiem procesu odchudzania.

Podobnie jak seler, ogórki zawierają dużo błonnika i są prawie podobnie niskokaloryczne. 95% ogórka to woda, więc pomaga on w dziennym zapotrzebowaniu organizmu na płyny, których powinniśmy pić 2 l litry dziennie według dietetyków.

Pietruszka zawiera dużo błonnika (3,3 g na 100 g - dla porównania, ta sama ilość ogórka i selera zawiera odpowiednio 0,5 g i 1,6 g). Ma także łagodny naturalny efekt moczopędny.

Natomiast 100 g ananasa zawiera 1 g nierozpuszczalnego włókna, a jego wartość energetyczna wynosi około 50 kcal. Owoc jest słodki, więc poprawia smak napoju.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy