Praktyczne zastosowanie dla fusów po kawie!

Bardzo lubię powtórne i praktyczne zastosowania produktów, które zwykle się wyrzuca. Do takich na pewno należą fusy po kawie. Przyznam się, że dotychczas je wyrzucałam, ale odkąd dowiedziałam się o ich licznych możliwościach ponownego użycia postanowiłam je wykorzystać we własnym domu. Poniżej przedstawiam wam niektóre z wielu zastosowań fusów po kawie.

Oczyszczenie rur w zlewie

Zwykle boimy się, że fusy po kawie zatkają nam odpyłw w zlewie i wyrzucamy je do kosza do śmieci. Jednak nasze myślenie jest mylące, ponieważ fusy po kawie przeczyszczają rury i usuwają z nich zalegające resztki jedzenia. Ten sposób nie sprawdzi się jednak przy mocno zatkanych rurach.

Usunięcie zapachu czosnku i cebuli z dłoni

Nie lubię, gdy po krojeniu czosnku czy cebuli na moich dłoniach zostaje ich zapach, a kilkukrotne szorowanie mydłem nie zawsze pomaga. Okazuje się, że jest znacznie łatwiejszy i szybszy sposób niż mycie dłoni wiele razy. Po krojeniu czosnku lub cebuli wystarczy w dłonie wetrzeć fusy po kawie, a następnie je umyć.

Nawóz do roślin

Nie musimy kupować specjalnych nawozów do roślin, a możemy zamiast nich wykorzystać fusy po kawie. Wystarczy wypłukać w wodzie fusy po kawie np. na sitku, a następnie dosypać je do doniczki z kwiatem. Jednak nie róbcie tego za często. Fusy zapewniają odpowiedni drenaż, zatrzymują wodę, poprawiają napowietrzenie wody.

Peeling do ciała

Peelingi z fusów do kawy są ostatnio bardzo popularne, a ich wykonanie jest niezwykle proste. Wystarczy wymieszać cztery łyżki fusów z jedną łyżką oleju kokosowego. Taki peeling rozprowadzamy okrężnymi ruchami na obszarach z celluitem. Najlepiej stosować go we wannie lub pod prysznicem.

Domowy odświeżacz powietrza

Kawa świetnie usuwa nieprzyjemne zapachy z zamkniętych pomieszczeń czy lodówki. A przygotowanie takiego domoweg odświeżacza jest naprawdę łatwe. Musimy tylko wsypać jedną szklankę fusów po kawie do pojemnika, a następnie dodać do nich kilka kropli olejku waniliowego. Pojemnik stawiamy tam, gdzie wyczuwamy brzydkie zapachy.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy