Jak usunąć wysłaną wiadomość na Facebook Messenger?

Nieraz zdarzyło nam się, że pomyliliśmy konwersacje i wysłaliśmy wiadomość nie do tej osoby, do której była ona przeznaczona. Do tego momentu nie było możliwości jej usunięcia i byliśmy skazani na tłumaczenie się, że pomyliliśmy odbiorców. Jednak Facebook wprowadził opcję, która pozwala na usunięcie źle wysłanej wiadomości. Dzięki temu druga osoba nie będzie miała możliwości jej odczytania. Przedstawiam sposób, dzięki któremu będziecie mogli usuwać wiadomości na Messengerze.

Jak usunąć wysłaną wiadomość na Facebook Messenger?

Sposób okazuje się bardzo prosty. Wystarczy na telefonie przytrzymać palcem wysłaną wiadomość, którą chcemy usunąć, pojawi się kilka opcji a wśród nich będzie „Usuń”, klikamy na nią. Pokazują się kolejne opcje: „Usuń dla siebie” oraz „Usuń dla wszystkich”. Jeśli wybierzemy tą pierwszą, wiadomość zostanie usunięta w taki sposób, że my jej nie będziemy widzieć ale w konwersacji naszego odbiorcy nadal będzie wyświetlana. Natomiast gdy wybierzemy drugą opcję, wiadomość zostanie usunięta w obu konwersacjach. Jednak pojawia się pewien haczyk, ponieważ na wysłanie wiadomości mamy tylko 10 minut. Po upłynięciu tego czasu, będzie tylko istniała możliwość usunięcia wiadomości dla siebie, co nie zmienia tego, że druga osoba będzie nadal ją widziała.

Istnieje także pewien plus, ponieważ wiadomość możemy usunąć bez względu na to czy druga osoba ją odczytała, czy też nie.

Jak sprawdzić czy ktoś odczytał naszą wiadomość?

To także nie jest skomplikowane, ponieważ wystarczy kliknąć na daną wiadomość. Gdy pojawi się napis „Dostarczone” oznacza, że wysłaliśmy wiadomość ale nasz odbiorca jeszcze jej nie zobaczył. Natomiast napis „Wyświetlone” mówi o tym, że druga osoba przeczytała tę wiadomość. Jest podana także godzina przeczytania tej wiadomości. Jeśli zdecydujemy się na usunięcie odczytanej wiadomości w ciągu 10 minut, to zniknie ona z obu konwersacji. Jednak nie zapominajmy o tym, że nawet jeżeli ją usuniemy, to druga osoba i tak już ją przeczytała.

Czy widać, że usunęliśmy daną wiadomość?

Niestety tak. Na miejscu usuniętej przez nas wiadomości pojawia się komunikat „(Nasze imię) usunął (ęła) wiadomość”. Jednak nie zapominajmy, że jeżeli udało nam się usunąć wiadomość przed odczytem to druga osoba i tak nie zna jej treści, a widzi jedynie komunikat.

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy