4 grudnia - imieniny Barbary – znaczenie i pochodzenie imienia

W naszym kalendarzu jest wiele imion, jedne są bardziej popularne a inne mniej. Jednym z nich jest imię żeńskie Barbara, które obchodzi imieniny 4 grudnia. Jeśli chcecie wiedzieć jakimi cechami charakteryzuje się osoba o tym imieniu to przeczytajcie ten post! :)

Pochodzenie

Imię żeńskie Barbara pochodzi z języka greckiego, ale jest rozpowszechnione za sprawą łaciny. Oznacza „barbarzynkę” czyli cudzoziemkę.

Jaka jest Barbara?

Barbara to spokojna, pewna siebie i troskliwa osoba. Cały czas poszukuje dobrych rozwiązań i rzadko kiedy zgadza się z opinią innych ludzi. Ponadto Barbara jest bardzo rodzinna i ciepła, czasem kapryśna i nadpobudliwa. Lubi zamykać się w swoim świecie. Często budzą się w niej uczucia opiekuńcze i poczucie odpowiedzialności. Dąży do wyznaczonych sobie celów i jest ambitna. Zawsze stara się pomóc swoim przyjaciołom i rodzinie.


Miłość

Jest to typ osoby, która wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Jest to dla niej uczucie szczególnie ważne, ale podchodzi do niego z dystansem. Potrzebuje czasu, aby zaufać swojemu partnerowi i oczekuje od niego poczucia bezpieczeństwa oraz zaangażowania się w związek. Bywa, że jest zazdrosna o inne adoratorki swojego faceta. Sama również cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn.


Życie towarzyskie

Barbara to typ introwertyczki. Nie musi otaczać się w dużym gronie ludzi, a wystarczy jej tylko kilka zaufanych przyjaciół. Jest skryta, spokojna i tajemnicza. Zamiast wychodzić na imprezy, woli poleniuchować w domu. Nie lubi być w centrum uwagi. Niestety Barbara szybko się obraża i z trudem wybacza wyrządzone jej krzywdy. Mimo to, stara się aby nie zranić swoich bliskich.

Kariera zawodowa

Barbara doskonale zna się na modzie, teatrze i sztuce. Idealnie sprawdzi się w zawodach medycznych lub artystycznych. Nie lubi kłótni, a do stresujących sytuacji stara się podchodzić ze spokojem. Jest to osoba pewna siebie i zaradna, która poradzi sobie w każdej sytuacji.

Kiedy Barbara obchodzi imieniny?

  • 4 grudnia

  • 19 listopada

  • 22 września

  • 20 lipca

  • 18 kwietnia

Podziel się tym wpisem z innymi!

Przepisy, które mogą Ci się spodobać

Co o tym myślisz? dodaj komentarz, porozmawiajmy